ФОРЦА - Спортски центар

Switch to desktopФудбал во СПОРТСКА САЛА

fudbal-parket

Салата може да се прилагоди според потребите на клиентите, за помали групи за фудбал од 6 до 10 лица, и за поголеми групи за фудбал од 12 до 14 лица.

  • скратено игралиште 30м*20м - Игралиште за мал фудбал за рекреативно спортување, најчесто го користат аматерите, идеално за фудбал за 10 лица.
  • големо игралиште 40м*20м - Официјални димензии за професионален футсал, идеално за тимовите за футсал и професионални фудбалери. Најчесто се користи за одржување на турнири во во футсал, или рекреативно спортување на повеќе од 12 лица.

Термините се во времетрање (интервал) од 60 минути со почеток во 08:00 часот до 18:00 часот и потоа од 18:30 - 00:30 часот.

За секој термин следува опрема, фудбалска топка Errea или Puma и маркери за распознавање на екипите, по барање на клиентите.

За закажување на термин: резервирајте онлајн, контактирајте не на 02/3060333 или 071334343, или пишете на: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Copyright by Forza 2011. All rights reserved. Developed by ProInformatics.com

Top Desktop version