ФОРЦА - Спортски центар

Switch to desktopСпортски Турнири

СЦ Форца е организатор и ко-организатор на повеќе турнири.

Меѓу турнирите кои ги организраме се:

 • Месец на спортот – бизнис турнир во повеќе спортови www.mesecnasportot.com.mk (2008, 2009, 2010, 2011)
 • Мини лига за одбојка за девојчиња (сезона 2008/2009)
 • SEAT Open, хуманитарен тениски турнир (2010)
 • Турнир во фудбал за кладилници (2010, 2011)
 • CaSys фудбалски турнир (2008)
 • Студентски игри (2009)

За организација на турнири, изнајмување на спортски објекти и одржување на разни спортски или останати настани во спортските објекти (концерти,промоции) побарајте не на:

02 30 91 200, или пишете ни на:

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Во Форца минатите години се одржани турнирите:

 • Open fun football school (фудбал) во организација на ФФМ
 • Комора за обезбедување на Р Македонија (фудбал)
 • Одбележување 30 години од падот на Берлинскиот Ѕид, турнир помеѓу дипломатските претставништва и амбасади во Р М во организација на Германсата Амбасада (фудбал)
 • Традиционален турнир на дистрибутери на храна (фудбал)
 • „Ден на штедење“, турнири во фудбал и одбојка во организација на Синдикат на финансиски институции на Р Македонија
 • Турнир помеѓу американските амбасади од Балканот и Европа, во организација на Американската амбасада во Р М
 • Традиционален турнир во фудбал на Министерството за безбедност на Р М
 • Традиционален меѓународен турнир во карате, во организација на КК „Фунакоши Гичин“
 • Традиционален меѓународен турнир во мечување
 • Турнир во фудбал за вработените на „Скопска Пивара“
 • Турнир во фудбал и одбојка за вработените на „Тутунска банка“
 • Турнир во баскет и пинг понг за вработените на “T – Home” и ”T – Mobile”
 • Хуманитарен турнир во фудбал во чест на Тоше Проески во организација на здружение на власи „Мандра“
 • Средношколска лига во фудбал во организација на општина Карпош

Официјални натпревари во ракомет и фудбал, организирани од РФМ и ФФМ

Copyright by Forza 2011. All rights reserved. Developed by ProInformatics.com

Top Desktop version